BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI MENSUPLARININ AİLELERİ İFTİRALARI YALANLIYOR
(1)

2. BÖLÜM >>

3. BÖLÜM >>

FİLMLERİN DEŞİFRELERİ

Bayanlar toplu konuşuyorlar

- Sizin dedi çocuğunuz kaç yaşında 38 yaşında, buyrun dedi, 38 yaşında bir çocuğun beyni yıkanır mı dedi, evde tutulur mu dedi bugün dedi 18 yaşındaki çocuk çıkıp gidiyor dedi.

- İnşaAllah biz etmeyeceğiz, bunlara da müsade etmeyeceğiz.

Bayanlar toplu: İnşaAllah

- Herkes uyurken onlar namaza kalkıyorlar, Kuran okuyorlar. Ben okumuyordum, şimdi ne yalan söyleyeyim çocuğum okuyor gencecik uykusunun arasında, namaza öyle başladım.

- Onlara ne mutlu ki Allah böyle nasip etti. Ne mutlu bize gerçekten ben çocuğumla gururlanıyorum, binlerce şükürler olsun.

- Dua ediyoruz biz en azından başımızı yastığa koyduğumuzda, gözümüz arkamızda değil.

- Yani onlar 10 yıldır dışarıdayken ben 3 defa ameliyat geçirdim. Üçünde de onlar vardı, benim kendi çocuklarım yoktu.

- 34 yaşındaydım eşimi kaybedince, bu çocuklarla dünyayı gördüm. Allah bunlardan razı olsun yani bana bir zorluk çıkarmadılar, hep annelerinin yanında. Beni dünyaya bağladılar çok şükür Elhamdülillah bir dediğimi iki etmediler.

Bayan 1:

Bugün buradaki toplanma amacımız biz anneler diğer annelerin televizyonlardaki yaptıkları yayınlara karşı birarada olduğumuzu çocuklarımızla herhangi bir sorunumuzun olmadığını dile getirmek için biz de biraraya geldik inşaAllah. Bundan sonra hep birlikteyiz. Birlikte olduğumuzu da kamuoyuna duyuracağız inşaAllah. Bazı konuşmalarda, işte çocuklar hipnotize olmuş, büyülenmişler gibi söylemleri oluyor. Böyle birşeyin olmadığını, ne zaman istersek onlarla birarada olduğumuzu, şu anda da biraradayız zaten onlarla birlikte, böyle bir sorun yok. Diğer annelerle konuştuğunuz zaman da onlar da aynı şekilde yanıt vereceklerdir. Onların kendi ailevi sorunlarıdır dile getirdikleri, bizim yaşadığımız herhangi böyle birşey yok. Biz de inşaAllah bundan sonra bunları sözlü olarak dile getireceğiz. Evet benim iki tane oğlum var ne zaman istersem onlarla birlikteyim görüşüyoruz diğer arkadaşlarıyla da görüşüyoruz zaten. 20 yıldır oğlum BAV Camiasıyla birlikte ben de onlarla birlikteyim inşaAllah herhangi bir sorunumuz olmadı yani yaşamadık da zaten inşaAllah bundan sonra da olmayacağından eminim

Bayan 2:

Evlat annesi olarak şimdiye kadar hiçbir kötü tarafını görmedim ve bunun için, oğlumuzun beyni yıkandı, yok efendim kötü yola saptı diye söylenen sözler tamamen yanlış. Benim oğlum üniversiteyi bitirdi, en doğru yolu buldular ve çok mutluyum bu yolu buldukları için. Her zaman derdim acaba benim çocuğum arkamdan bir Fatiha okuyacak mı diye. Ama Allah'a bin kere şükürler olsun bugünleri bana gösterdi. Buna karşı olanlara acıyorum bir Müslüman olarak acıyorum.

Bayan 3:

Biz ne zaman alo desek yanımızdadır senelerce de ayrılmadık kopmadık.

Bayan 4:

Oğlumun da, çok uzun zamandır tanıdığım arkadaşlarının da bugüne kadar hiç bir saygısızlıklarını görmedim. Hepsini çok seviyorum. Allah yollarını açık etsin. Her türlü kötülükten korusun.

Bayan 5:

Ve sonra oğlum tanıştı, tanıştık zaten ailecek tanışıyorduk. Oğlumun yaşadığı yerleri geldim gördüm o arkadaşları pırlanta gibi. Geldiler gece kaldılar, beraber kaldık. Hiç kötü birşeylerini görmedim. Ben onların hepsinin yüzleri nurlu, hepsi iyi niyetli Allah dostu. Yani bütün tebliğ ediyorlar, herkese bütün dünyaya cd'leri, dergileri. Ben bunların cd'lerinin, dergilerinin sayısı böyle küçük bir kütüphanem oldu benim. Açıyorum bakıyorum ne mutlu oluyorum, ne mutlu onlara. Allah onlardan razı olsun, Allah yollarını açık etsin, Allah kötülere fırsat vermesin. Daha çok işler yapsınlar, ne mutlu onlara hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olsun hepsi.

Bayan 6:

Ben bir ablayım. Annelerin dışında bir abla olarak geldim. Kardeşim senelerdir BAV Camiasında. Benim 25 yaşında da oğlum var, ben onun dahi onlarla beraber olmasını hep istemişimdir. Çünkü kardeşimden hiçbir zarar görmedik, her zaman bize destek oldu ne zaman arasak, ne zaman zor durumda kalsak bizim yanımızda bulundu. Bir telefona bakar. Bizimle beraber oturmuyor tabi. Onun da kendine göre bir düzeni bir yaşantısı var. 40 yaşına gelmiş bir insan, ne anneyle ne babayla ne ablayla oturmaz, bu normaldir. Benim oğlum 25 yaşında, yarın öbür gün o da benden ayrılacak. Onun için de bu çocuklara iftira atanlar, onlar hakkında kim ne söylüyorsa kendi sorunları olduklarından söylüyorlardır. Bunları kendi aile düzenleri bozuk olanlar, bu türlü iftiralarda bulunurlar, başka yapabilecekleri hiçbirşey yok .

Bayan 7:

Sizin dedi çocuğunuz kaç yaşında dedi. İşte 38 yaşında. E, buyrun 38 yaşında bir çocuğun beyni yıkanır mı? dedi. evde tutulur mu dedi. Bugün 18 yaşında çocuklar...

Bayan 8:

Herkes uyurken onlar namaza kalkıyorlar. Kuran okuyorlar. Ben okumuyordum, şimdi ne yalan söyleyeyim. Aa, çocuğum okuyor gencecik, uykusunun arasında...

Bayan 9:

-Onlar 10 yıldır dışardayken ben 3 defa ameliyat geçirdim. Üçünde de onlar vardı. Benim kendi çocuklarım yoktu.
- 34 yaşındaydım eşimi kaybedince. Bu çocuklar da dünyayı gördü. Allah onlardan razı olsun. Hiç bana bir zorluk çıkarmadılar. Hep annelerinin yanındaydılar. Hep beni ne biliyim yani dünyaya bağladılar. Çok şükür Elhamdülillah. Bir dediğimi iki etmediler. ...

Bayan 10:

Oğlumun arkadaşlarıyla daha önceden tanıştım görüştüm, şu anda aileleriyle de görüşmekten gayet mutluyum. Basından takip ettiklerimizden bizler de zaman zaman etkileniyoruz ama gördüğümüz gerçekler bunlarla aynı değil, herkesin şikayet ettiği konular varsa onlar kendilerini bağlar. Kendi aile içi konulardır, genellemeye gerek yok. Biz kendi oğlumuz adına hem davranışlarından hem ahlakından hem de bizimle olan ilişkilerinden gayet memnunuz, böyle de devam etmesini istiyoruz, başka da bir diyeceğim yoktur. Saygılar

Bayan 11:

Çok mutlu bir aile yaşantımız var. Kızım kültürlüdür. Çok iyi bir mesleği var. 38 yaşında. Onu çok sevdiğimizi biliyor. İstediğimiz her zaman görebiliyoruz. Gayet mutluyum, memnunum yaşantısından. Arkadaşları çok iyi insanlar. Hepsi pırıl, pırıl, tertemiz çocuklar hepsi. Kendi de öyle. Adnan Bey’in eserlerini de takip ediyoruz. Çok güzel eserleri var. Onu da destekliyorum. Çocuklara bazı iftiralar atıldı televizyonlarda. Bunların hiçbiri doğru değil tabiki. Hepsi iyi ahlaklı çocuklar. Onların ahlakını hiçbir şekilde bozamaz bunlar. Bu atılan iftiraların hiçbiri bu çocukları karalayamaz. Hepsini tanıyorum. Pırıl pırıl çocuklar. Hepsi iyi ahlaklı. Düzgün. Hepsini çok seviyorum. Görüşüyoruz.

Bayan 12:

16 senedir evlatlarım bu grubun içinde bunların hepsi üniversite mezunu iyi aile çocukları kültürlü insanlar. Hepsi iş sahibi. İşleri var güçleri var kimse bunlara etki edemez. Ben evlatlarımdan çok memnunum. Bunlar vatanına milletine bağlı insanlar Adnan Oktar'a çok teşekkür ediyorum böyle bir vesile oldu bizim evlatlarımıza. Allah ondan razı olsun ben evlatlarımdan çok memnunum. Beyimi kaybettim. Beyimin de vasiyeti var sonuna kadar onların arkasındayım kimse onlara etki edemez, onlar aklı başında, kültürlü, tahsilli insanlar hepsi iyi aile çocukları devamlı görüşüyorum. Kızım devamlı geliyor. Babası hasta olduğu zaman devamlı doktorlar buldu, hastaneye getirdi yani hiçbir evladın yapmadıklarını bana yaptılar yani bütün arkadaşları da öyle, aynı şekilde hepsinden çok mutluyum. Söyleyecek başka birşey bulamıyorum Allah Adnan Oktar Bey vesile olduğu için ondan da Allah bin kere razı olsun.

Bayan 13:

Hepsi fevkalade insanlar çok üstün ahlaklı çocuklar, fevkalade iyi eğitim almışlar annelerine, babalarına, akrabalarına bağlılar onlara sonsuz sevgimiz var her an onların arkasındayız, destekliyoruz, çok seviyoruz. Onun dışında saygıdeğer Adnan Oktar Bey’e de çok teşekkür ediyorum ki o kadar güzel kitaplarını okuduk ki fevkalade bilgiler edindik bunlardan. Birçok bilmediğimiz şeyleri öğrendik daha yeni yeniöğreniyoruz, yani şurda 10-15 senedir öğreniyoruz. Daha önce bu bilgilerden yoksunduk, hakikaten yoksunduk çok şükür onları da öğrendik elimizden geldiği kadar uygulamaya çalışıyoruz çünkü o kadar güzel şeyler var ki kitaplarda gözardı etmemiz imkansız. Bir yerde unutsak ikinci seferde suçluluk duygusu duyuyoruz iki misli sarılıyoruz. Hiçbir kitabını kaçırmadım zaten internetten de devam ediyorum yani alamadığım ulaşamadığım kitapları internetten takip ediyorum bütün konferanslara da katıldım yurtdışında da katıldım konferanslara. Onları çok seviyoruz, çocuklarımızı da çok seviyoruz. Bunlar hiçkimsenin etkisinde kesinlikle kalmazlar, çünkü o yaşta kişiler değiller. Bunlar hakikaten çok iyi yetişmiş çocuklar. İftiralara da ben hep gülüp geçiyorum, hakikaten hiç önemsemiyorum o iftiraları çünkü biz en azından çocuklarımızı o kadar iyi tanıyoruz ki ailecek destekliyoruz. Babası, ben, bütün akrabalarımız herkes destekliyor. Benim 90 yaşındaki babam bile onları takdir ediyor, herkes seviyor. Onlarla çok mutluyuz, fevkalade. Tekrar yinelemek istiyorum çok teşekkür ediyoruz, çok saygı duyuyoruz Sayın Adnan Oktar Bey’e eksik olmasın, var olsun çok teşekkür ediyoruz.

Bayan 14:

Benim 35 yaşında bir oğlum, 30 yaşında bir kızım var. 15 senedir bu topluluk içindeler. Çocuklarım çok iyi çocuklar, çok dürüst, iyi huylu, iyi tahsilli. Arkadaşlarının hepsini öyle, çok seviyorum. Hepsi çok kültürlü, çok iyi. Bunlara atılan iftiralar da bana komik geliyor. Çok yanlış geliyor. Böyle bir şeye inanmıyorum, hepsi aklı başında dürüst insanlar.

Bayan 15:

Benim kızım var. 15 yıldır bu camiada, çok memnunum kızımdan. Yüksek tahsili var, aklı başında arkadaşları da öyle ne zaman arasam bir sıkıntım olsa hemen koşar gelirler. Bu atılan iftiralara da hiçbirine inanmıyorum hepsini çok komik ve saçma buluyorum.

Bayan 16:

15 senedir kızım ve arkadaşlarını tanıyorum, hepsi benim evladım gibi. Bir evin içinde çok gün geçirdik. Şimdi kızım benden ayrı belki ama her dakika beraberiz, her dakika telefonla görüşüyoruz, herşeyimde yanımda. Hepsini çok seviyorum, arkadaşlarını da çok seviyorum. BAV camiasına teşekkkürler ediyoruz, çok büyük bir camia. Hepsini, kitaplarını şeyleri, hepsini okuyoruz. Adnan Oktar Beyefendi’ye de teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızı böyle koruduğu için. Atılan iftiralardan da Allah hepsini korusun.

Bayan 17:

Benim eşim 17 yıl evvel rahmetli olduğunda, Adnan Bey çocuklarıma kol kanat gerdi. Hem babalık hem abilik yaptı ve çocuklarımın güzel ahlaklı olmasına, namazında ve abdestinde olmasına ve sağlıklı bir beyne sahip olmasında Adnan Oktar’ın payı büyüktür. Hatta benim gözüm rahatsızlandı, benim gözüme de vesile oldu. Ben çocuklarımdan çok memnunum, her zaman görüyorum, her zaman yanımdalar. Sağlığımda da, hastalığımda da yanımdalar. Tabii bu Adnan abilerinin sayesinde oluyor.

Bayan 18:

Bir kızım, bir oğlum Bilim Araştırma Vakfında’lar. İkisinden de çok memnunum, mutluyum. İkisi de çok ahlaklı çocuklar, her zaman benim yanımda, her zaman beni destekliyorlar. Bana namazı herşeyi onlar öğretti. O kadar iyi ahlaklılar ki Adnan Oktar Bey’e çok teşekkür ederim. Herşeyimle alakadar oluyorlar. Babalarını ameliyat ettiren onlar. doktorlar bile hayran kalıyordu bu kadar ahlaklı evlatlar devamlı babasının yanında, benim yanımda. Her zaman çok mutluyum evlatlarımdan, her zaman destekliyorum. Adnan Oktar Bey’e tekrar çok teşekkür ederim. Evlatlarımızdan çok memnunuz.

Bayan 19:

Ben de bir teyzeyim, üç tane kuzenim var. Ben de çok memnunum çocuklardan, pırıl pırıl çocuklar. Bana karşı çok saygılılar, annelerine olduğu gibi bana da aynı şekilde saygıları var. Ve bu topluluğa yapılan iftiraların da hiçbirine inanmıyorum ben. O kadar saygılı temiz çocuklar ki, dinlerine bağlı, saygılı, her bakımdan onları çok beğeniyorum. Bir teyze olarak onlarla iftihar ediyorum. Adnan Oktar Beyefendi’ye de çok teşekkür ediyorum böyle çocuklara sahip olduğu için.

Bayan 20:

Ben üç kız annesiyim ve üç kızım var 20 seneden beri ben kızlarımı biliyorum emin ellerde olduklarını. Ve hepsi 40 yaşında, en küçüğü 38 yaşında ve bunların hangisinin beyni yıkanabilir bir söylermisiniz. Bunların hepsinde Adnan Bey’in çok emeği var inşaAllah, bundan sonra da olacak. Bunları hiç kimse konuşmasın, konuşamaz da. İnşaAllah hepsinin arkasındayız. Çok teşekkür ederiz.

Bayan 21:

Gazete ve televizyonlarda çıkan sizin gibi pırlanta gibi çocuklara laf söylenilmesi, size bir yön çizen Adnan Bey hakkında konuşulması, gerçekten beni ve benim çevremdeki insanları inanılmaz derecede rahatsız ediyor. Birkaç tanesini yakın tanırlar, herkes çocuklarına örnek gösteriyor. Bak işte ablaların gibi ol, bak ablaların gibi yap. Bu da bana açıkçası gurur veriyor. Onun için başta Adnan Bey’e arkasından bütün hepinize tüm çocuklarımıza teşekkür ediyorum böyle iyi insanlar olduğunuz için.

Bayan 22:

Ben yurt dışında oturuyorum. Orada yaşıyorum. Oradan Adnan Oktar Bey’in kitaplarını alıp, okuyorum. Bir Türk olarak onunla iftihar ediyorum. Benim bu Bilim Araştırma Vakfında üç tane yeğenim var. Onlardan çok çok memnunum. Türkiye’ye geldiğim zaman çok sık görüşüyorum. Son derece akrabalarına düşkünler. Atılan iftiraların hepsi yalan. Bunlar çok çok iyi çoçuklar, dinlerine düşkün. Onlarla iftihar ediyorum. Dışarıda yaşayan bir Türk olmamla çok çok iftihar ediyorum. Ne mutlu bana ki böyle yeğenlere sahibim.

Bayan 23:

Benim kızım 20 yıla yakındır Bilim Araştırma Vakfında. Arkadaşlarını, yaşadığı yerleri gördükçe tanıdıkça çok iyi işler içinde olduklarını, çok iyi bir yaşantıları olduğunu gördüm. İçim rahatladı. Benim kızım gibi arkadaşları da çok iyi yetişmiş, çok iyi eğitim görmüş iyi aile çocukları, çok iyi işler yapıyorlar. Kitapların pek çoğunu okudum, çoğunu da arkadaşlarıma yakınlarıma tavsiye ediyorum, onlar da okuyorlar. Hepimiz yararlanıyoruz. Kızım bana bir telefon kadar yakın. Ne zaman istesem, sesini duymak istesem, rahatlıkla konuşabiliyorum. Özlediğim zaman çağırıyorum. Geliyor yahut beni alıp götürüyor evlerine. Onu ve arkadaşlarını rahatça görüyorum. Hepsini çok seviyorum, hepsi çok tatlı insanlar. Yaptıkları işin arkasındayım. Allah’ın onlara yaptıkları işte kolaylık vermesini diliyorum.

Bayan 24:

Ben bir anneyim. Kızım çok sakin ve çok mutedil şartlarda, iyi bir ailede yetişti. Sonra da iyi okullarda okudu. Boğaziçi’ni bitirdi, en iyi dereceyle. En iyi dereceyle girdi ve en iyi dereceyle bitirdi. Çok güzel bir meslek sahibi ve şu andaki kızımın bulunduğu durumdan hiçbir şikayetçi olmadım. Çünkü çok sık konuşuyoruz, haftada iki üç kere konuşuruz telefonla. Mümkünse 15-20 günde bir gelirler, arkadaşlarını görürüm. Hepsinin suratı, yüzleri tertemiz kişiler. Hiç bunlardan kimseye ne zarar gelir, ne bir şey olur. İçlerinin, Allah gönüllerinin güzelliğini, kalplerinin güzelliğini yüzlerine vurmuş Cenab-ı Allah. Onun için, ben kızımda çok çok memnunum. Çevresindeki arkadaşlarını da bir bir, tabii ki tanıma fırsatı buldum. Onun için hiçbir zararını görmedim. Allah onları da mutlu etsin. Bizlere de onların acılarını göstermesin. Vallahi, böyle gidip gelelim inşaAllah şu ölümlü dünyada. Başka yapacağımız hiçbir şey yok. Yeter ki onlar verimli olsunlar. Kendilerine, devletlerine, milletine, herkese, bizlere hayırlı birer çocuk olarak yetiştirdiğimize inanıyorum. Allah acılarını göstermesin.

Bayan 25:

Arkadaşlarını tanıyorum, camiayı tanıyorum, Adnan beyin kitaplarını biliyorum, çalışmalarını izliyorum. Hepsi yerli yerinde hiç birinde yanlış bir şeyin olmadığına kesinlikle eminim. Söylenenlerin biraz düzmece olduğunu düşünüyorum. Onun için çoçukların Allah yolunda saygılı, ailelerine sevgiyle bakan, hastalıklarında birbirlerinin yardımına koşan şahit olduğum olaylar çok. İçim rahat. Zaten yaşlarını başlarını almış insanları yönlendirmelerine imkan yok. Zaten yabancı toplumlarda 18 yaşından sonraki çocuklar kendi hayatlarını kuruyorlar. Ailelerin 27 yaşında, 30 yaşında, 40 yaşındaki insanların arkalarında olmalarını da anlamış değilim. Adnan beye teşekkür ederiz çocukları güzel yetiştirdi. Bizlere de yardımcı oldu. Toplumda iyi insanlar olarak hayatlarını bu şekilde sürdürmelerini temenni ederim. Hepsini de ayrı ayrı kendi çocuklarım gibi seviyorum. Hepsiyle de birlikte çok vakit geçirdiğim için benim içim rahat. Kızım da çok hayırlı bir evlat. Zaten ona güveniyorum. O yanlış bir şey yapmaz. Zaten Kuran okuyan, namaz kılan bir insanın yanlış bir şey yapacağına asla inanmıyorum. Bütün annelerin de böyle düşünmesini isterim. Ben iyi düşünüyorum çünkü.

Bayan 26:

Adnan bey çok merhametli çok iyi bir insandır. O bizi çok sever, bize saygı duyar. Biz çoğu şeyimizi ondan öğrendik. Sağlığımızla ilgilenir. Mesela ben ticaretle uğraşıyorum, bilemediğim bir şey olduğunda ona danışırım. Biz kendisinden her şeyi öğrendik. Ben onu tanıdıktan sonra şuurlu bir insan oldum. Daha çok her şeyden zevk almaya, her şeyi çok iyi anlamaya başladım. Kitaplarından da çok zevk alıyorum. Devamlı okuduğum için de çok daha farklı yaşıyorum, çok temiz hayat yaşıyorum. Çok zevk alarak yaşıyorum. Allah'ı çok iyi tanıdık onun sayesinde. Allah razı olsun ondan. Adnan bey çok merhametlidir çok sevgi doludur insanları çok sever o karıncayı dahi incitmez. Bize de her zaman o yönde konuşmaları o yönde olmuştur. Ben basından bir kaç kişinin ona karalama tarzında şeylerini izledim. Böyle bir şey yok. Onların kendi cahillikleri. Adnan bey her zaman kitapları da zaten herkes okuyor bütün dünya okuyor. O çok kaliteli, her şeyiyle. Bizi de yani çok sevdiği için, ben 20 yıldır onun yanındayım. Hiç bir zaman da inşaAllah sonsuza ölünceye kadar da yanından ayrılmayız. O bize her zaman en güzel şeyleri öğretti, onun için onu çok seviyorum. Allah razı olsun ondan. Benim 3 tane kızım var. Üçü de eğitimli üniversite mezunu. Onlar da Adnan beyi tanıyorlar senelerdir. Kendileri de arada görüşürler. Arkadaşları da hep öyle kaliteli çok seçkin insanlar. Onları ben zaten onları gördükten sonra ben de tanışmak istedim. Tanıştıktan sonra da zaten devamlı görüştük. Kendisi zaten bütün dünya tanıyor. Çok muhterem biridir. Çok sevdiğimiz bir abimizdir. Onu çok seviyoruz. Saygı duyuyoruz.

Bayan 27:

20 seneyi aşkın bir süredir kardeşim bu arkadaşlarıyla birlikte. Kardeşim ve arkadaşları için toplu konuşmak istiyorum. Çünkü benim gözümde hepsi benim kardeşlerim kadar değerli. Saygılı, sevgi dolu, hürmetkar, nerede ne yapılmasını bilen, oturup kalkmasını bilen insanlar. Onlarla birlikte olmaktan gerçekten zevk alıyorum ve inanıyorumki onların bu duruma gelmesinde tabiki kendi kişiliklerinden kaynaklanan bir takım şeyler de var ama Adnan bey ve diğer arkadaşlarının birbirlerine verdikleri güzel elektirikler, konuşmalar iyi ve doğruyu bilme yolunda birbirlerini desteklemeleri. O yüzden ben hepsini çok seviyorum. Başka bir şey de söyleyemiyorum. Beni en çok kızdıran gerçek anlamda kızdıran, gazete ve televizyonlarda izlediğimiz onlara karşı atılan iftiralar ben kalben inanıyorumki bunların hiçbirisi gerçek değil. En azından bunlar o kadar güzel eğitilmiş çocuklarki bu tarz yanlışları yapmayacaklardır.

Bayan 28:

Yeğenimin yaklaşık 20 yıldır bu grubun içinde olduğunu biliyorum . 20 yıl önce de bu günde yeğenimde hiç bir şekilde menfi bir davranış değişikliği görmedim, gözlemlemedim. Ne bize karşı ne ailesine karşı. Çok şeker arkadaşları var. Tanıdığım bir kaç arkadaşı var ve kendisi. Komşusuna arkadaşlarına ailesine hastalıkta iyi günde kötü günde hep yanında olmuştur. Hiç menfi bir davranışını görmedim. Bu söylenenlerle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim ama ben bu söylenenleri yeğenime yakıştıramıyorum. Bu duyduğumuz basında yazılı ve görsel basında duyduklarımızı söyleyen insanları da vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.

Bayan 29:

Onun da ailesine çok düşkün olduğuna inanıyorum. Her zaman görüşme imkanlarımız oluyor. Çok rahat güzel bir hayat yaşadıklarını görüyorum. Onun için kötü bir şeyler düşünemiyorum. Bütün güzellikleri yaşattı annesine babasına onların hastalıklarında çok iyi çok yardımcı oldu. Onun için kötü bir şey düşünemiyorum.
Basında çıkan lafların hiçbirine katılmıyorum. Çünkü çocukta böyle bir şeyler ve arkadaşlarında hissetmedim hiç şimdiye kadar. Hepsi güzel huylu çocuklar.

Bayan 30:

Adnan Oktar'la ilgili basında gazetelerde yayınlar çıkıyor. Ben onların arasında hiç bulunmadım fakat Adnan Oktar'ın evlatları gibi baktığı birkaç tane hanımefendiyi tanıyorum. Genç kızları. Benim çok sevdiğim arkadaşım vardı. Sizlere ömür rahmetlik oldu. Rahmetlik arkadaşımın küçük kızı da Adnan Beyin yakın arkadaşlarından, gruplarından, dini bütün, saygılı, çok çalışkan, fevkalade bir kız. Onun arkadaşlarını tanıdım arkadaşımın cenazesinde, hepsi birbirine yardım seven, dinleri bütün, namazlarını kılan, tespihlerini çeken, arkadaşlarının her şeyiyle ilgilenen, acı ve tatlı günlerinde ilgilenen cici cici genç kızlarla tanıştım. Gazetelerde televizyonlarda bunlar daha yanlış anlatılıyor. Benim tanıdığım hanım kızlar hakikaten bu anlattığım gibi. Arkadaşım rahmetlik de bana anlatıyordu işte doğru yolda olduklarını, dinleri bütün olduğunu kızının içki içmediğini, namazını kıldığını, tespihini çektiğini hepsini anlatıyordu zaten ülkemiz Müslüman değil mi, bizler de Müslüman olmamız gerekmiyor mu? Bizler de Müslüman çocuklarıyız. Ben kitapları da okudum. Okuyorum da. Hiç bunlarda yanlış bir şey görmedim bu kitaplarda.
Efendim sadece kitabın dışında da bazı işte televizyon gazetelerdekiler de insana üzücü geliyor. Benim gördüğüm kadarıyla birkaç tane gençlerle tanıştım ben arkadaşımın evinde, hepsi çok iyi çocuklardı. Adnan beyi anlatıyorlar. Hakikaten de Adnan bey en kötü günlerinde onlara destek oluyor, hastalarına; okullarıyla, işleriyle her şeyleriyle ilgileniyor. E daha Adnan beyefendi daha ne yapsın bu çocuklara, destek oluyor, bir annenin babanın yapmayacağı şeyleri de yapabiliyor. Gördüğüm kadarıyla, ben bunları gördüm bunlara şahit oldum. Allah razı olsun, demekki o da insanlara çok faydalı bir insan, Türkiye'nin böyle insanlara zaten ihtiyacı var.

Bayan 31:

Benim kardeşim 20 senedir bu camianın içinde. 37 yaşında ve bütün arkadaşlarını da tanıyoruz. İstediğimiz zaman görebiliyoruz. O da bizi devamlı arar, bize yardımcı olur. Yayınlanan kitapları da ailece hepimiz okuyoruz. Bugüne kadar bilmediğimiz çok şeyi öğrendik kitaplardan. Atılan iftiralara, söylenen sözlerin hepsine gülüp geçiyorum.

Bayan 32:

Benim torunlarım 17 yıldır bu gruptalar. Namazlarında, abdestlerinde, beş vakit namazlarında, abdestlerinde, okumuş insanlar, kültürlü insanlar. Atatürkçüler, milliyetçiler. Beni her zaman arayıp soruyorlar. Benimle de ilgileniyorlar. Onlara da Adnan Bey vesile olduğu için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Bayan 33:

Benim kardeşlerim yaklaşık 20 yıldır Bilimi Araştırma Vakfı'nın üyelerinden. Bunların hepsi çok düzgün, çok kaliteli insanlar. Hepsi çok ailelerine bağlı. Ben ablalarıyım. Benimle ilgili bir sorunları hiç bir zaman olmadı. Ailemle ilgili hiç bir zaman, hiç bir sorunları olmadı ve olacağını da zannetmiyorum. Böyle bir durum hiç yaşamadık ve ben onlara kesinlikle haksızlık yapıldığını zannediyorum, zannetmiyorum hatta öyle düşünüyorum çünkü her zaman onlar Atatürk'ü, milliyetçiliği savunan insanlar. Okuyan okuyor, çalışan çalışıyor yani dinlerini yaşamları bir suç mu? Neden bu tip şeyler çıkıyor, bunu da anlayamıyorum. Ve bunlara aslında vesile olan, bunların bu duruma gelmelerini sağlayan Adnan Bey'e de ben teşekkür etmek istiyorum aslında çünkü birçok genç bence daha kötü yollarda ve daha kötü şekillerde ve ailelerinin nerede yaşadıklarını bilmedikleri bir ortamda yaşıyorlar. Günümüzde bunları görüyoruz, hepimiz çoluk çocuk sahibiyiz. Ve ben onların bu şekilde yaşamlarından dolayı seviniyorum, mutluyum ve ben de onlardan çok şey öğrendim ve uygulamaya çalışıyorum ki inşaAllah onlar kadar yapabiliyorumdur. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Ben teşekkür ediyorum herkese ve onların bu birlik beraberlik içinde olmalarından dolayı ve bizlere gösterdikleri saygılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bayan 34:

Benim kızım meslek sahibi, çok iyi tahsil görmüş, efendi, hanım, dinine düşkün, 5 vakit namazını kılan bir çocuk. BAV camiasından arkadaşları var. Onları da tanıyorum. Hepsi hanım kızlar. Biz çocuğumuzu çok seviyoruz. İstediğimiz zaman görüşebiliyoruz. Vatanlarına, milletlerine çok faydalı evlatlar. Çalışıyorlar, hepsi iyi birer yerde. Onlarla iftihar ediyoruz. Allah, inşaAllah hepsinin yolunu açık etsin.

Bayan 35:

Kızım akıllı, çalışkan, vatansever, dinine bağlıdır. Beş vakit namazını kılar küçük yaştan beri. Babası da çok seviyor, ben de çok seviyorum.  Arkadaşlarını okuldan beri tanıyorum. Çok iyi pırıl pırıl kızlar, her zaman gelir giderler. Kızlarım kadar hakikaten onları da çok seviyorum. Kızım işyerinde başarılıdır. En güzel üniversiteyi okudu. Boğaziçi üniversitesi mezunudur ve üstüne master yaptı. Akıllı bir kız, kardeşlerinden hepsinden üstün, çok üstünlüğü vardır. Babası da ben de çok seviyoruz kızımızı. Arkadaşlarını da çok seviyoruz. Arkadaşlarını 15 yıldır tanıyorum. Hepsini de çok seviyorum. Onlar da beş vakit namazlarını kılıyor. Güveniyorum. Kimsenin birşey dediğine hiç inanmıyorum. Çok içim rahat, ben de gidip geliyorum, onlarda bize gelip geliyor. Biz birbirimizle kaynaşıyoruz. Ben inanmıyorum hiçbirşeye.

Bayan 36:

Biz asker kökenli bir aile mensubuyuz. Babamız askerdi. Dolayısıyla vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bambaşka bağlılığı olan insanlarız. Benim kardeşim Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi ve birincilikle girdi, dereceyle mezun oldu. Onun girdiği yıllarda gençlik çok dejenereydi. Aklımıza türlü türlü evhamlar geliyordu. Fakat daha sonra kardeşimin Bilimsel Araştırma Vakfı’na üye olduğunu öğrendim ve ailecek çok sevindik, benimsedik. Arkadaşlarının çoğunu tanırız ve kendisiyle sık sık görüşürüz. Hepsi bu vatana bağlı, terbiyeli ilim sahibi çocuklar. Gerek ibadetleri, gerek yaşam tarzları, gerek millete olan faydalarıyla onlarla onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz

Bayan 37:

Ben Türk örf ve ananelerine bağlı çağdaş Atatürkçü, laik bir anneyim. Böyle geniş bir aileden geliyorum, böyle de bir evlat yetiştirdiğime inanıyorum. Kızımla iftihar ediyorum, gurur duyuyorum. Beş vakit namazında, duasında hep Allah’ıma şükrediyorum. Her şeyden önce melek, ben onlara kanatsız melek isimlerini verdim. Çok güzel  arkadaşları var. Uyuşturucu bataklarında değil, barlarda değil, temiz bir yaşantısı var. Kızımla ve arkadaşlarıyla gurur duyuyorum ve hergün Allah’ıma binlerce şükrediyorum böyle bir evlat yetiştirdim diye ve böyleleri var diye. Ayrıca benim kızım kültürlü, kolej mezunu, belli bir işi var, güzel bir kariyeri var. İşi var çalışıyor arkadaşları da öyle, hepsi kariyerli, kültürlü insanlar. Kendini bilen insanlar, seviyeli insanlar. Bu yüzden bu atılan iftiralara adı üstünde zaten iftira, ben gülüp geçiyorum. Kaale bile almıyorum. Benim olduğu gibi, benim ailemin olduğu gibi, kızım da arkadaşları da laik, Atatürkçü, cumhuriyetine bağlı. Tamamiyle laik bir türk gençleri onların hepsi. Onlarla gurur duyuyorum, bu iftiralara da gülüp geçiyorum. Böyle bir evlat yetiştirdiğim için de kendimle gurur duyuyorum ve Allah’a şükrediyorum. Babasıyla ben gurur duyuyoruz kızımızla. Atatürkçü aile olarak kitapları okudum defalarca okudum, cdleri seyrediyorum, gurur duyuyorum, yani çok ve seyredilmesini de öneririm ve okunmasını dilerim. Biz bir Türk aile toplumuyuz bunlardan geri kalmamalıyız bence.

Bayan 38:

Ben Adnan Oktar’ın kitaplarını okuyorum ve çok memnunum. Bayağı bilgilendim kitaplarından beni çok aydınlattı, cdlerini de dinliyorum. Benim yeğenim bana getiriyor bunları temin ediyor, getiriyor kendisini çok iyi tanıyorum, çok seviyorum kızımla beraber büyüdüler zaten, aralarında 5 ay fark var aralarında. Aynı okula gittiler, aynı terbiyeyi aldılar. Yeğenimin arkadaşlarını tanıyorum, hepsi çok hanım hanımcık, dininde, namazında, abdestinde kişiler. Hepsini de çok beğeniyorum, çok da seviyorum ve Adnan Oktar Bey’in kitaplarını çevremde dağıttığım zaman; hatta hiç unutmam bir gün bir kız bana dedi ki: “Ablacığım  bu kitapları nerden buluyorsun? Beni o kadar aydınlattı ki, o kadar aydınlattı ki, ben artık bundan sonra Allah’ın yolundan gideceğim. Evet bende Allah’ın yolundaydım ama bu kadar değil. Bu kitaplar beni çok aydınlattı.” Şimdi gider gelir benden kitap ister, gider gelir benden cd ister. Ben de ona diyorum ki, kızım bunları aldın mı yine oku, yine bana geri getir, ben de başkalarına da verebileyim. Ama kitaplar o kadar hoşuna gitti ki geri getirmiyor. Geçen akşam uykum kaçtı, televizyonda ne var diye şöyle bir araştırma yaparken Objektif programına rastladım. Orda Oktar Babuna’nın babası konuşuyordu, öbür tarafta da programda değildi ama o ayrı bir yerdeydi görüşüyorlardı. Bunu dinledim adamın sözlerinin hiçbirine katılmıyorum. Profesör doktor ama onun sözlerinin hiçbirine katılmıyorum. Neden derseniz katılmıyorum, ne yapmış Adnan Bey ona hiçbir şey. Doğru yolu göstermiş, dini göstermiş, Allah’ı öğretmiş, kitabı öğretmiş, namazı öğretmiş, abdest almayı öğretmiş. Esrar mı içirtmiş, fuhuşa mı sürüklemiş? Dışarda bakın içki yaşı 13-14’ü buluyor. Esrar başını aldı gidiyor, hırsızlık başını aldı gidiyor. Ufacık çocuklar 7-8 yaşındaki çocuklar esrar satıyor siz onları öne alın. Bunları bırakın, bunlar dininde, imanında, yolunda dürüst insanlar. Allah korkusu olan bir insandan hiçbir zaman kötülük gelmez. Allah’tan korkmayandan her kötülük gelir. Onlara bakın, onun için adamın söylediği hiçbir şeye katılmıyorum. Neticede bu çocukların hepsi Atatürk ilkelerine bağlı, laik, demokrat insanlar. Bu çocuklardan hiçbir zaman kötülük gelmez. Söylediğim gibi içinde Allah korkusu olan hiç kimseden kötülük gelmez. Bunlar vatanına,  annesine, babasına, etrafına yardımcı olurlar. Hiçbir kötülük gelmez, korkmayın bu kitapları rahat rahat okuyun.

Bayan 39:

Benim de yani herkes, anneler çocuklarına dini öğretir, namaz kılmayı öğretir, yani ben de Allah bin kere razı olsun Adnan Bey çocukları böyle yetiştirdiği için vatana, millete saygılı, efendi hepsi birbirinden iyi. Namaz kılmayı ben çocuğumdan öğrendim. "Anneciğim şu şekilde kıl", "Bu şekilde kıl". Eşim bile Kafkasya'dan gelmiş, Azeri, Rusya'dan. Ona bile biz namaz kılmayı öğrettik. E, bu arada çocuğum çok kötü rahatsızlandı, arkadaşları deli divane olmuş, babası rahatsızdı, ameliyatlıydı ben gidemedim. Yani annesi, ablası olsa ancak bu kadar bakar, hiç gözüm arkada kalmadı. Yani Adnan Bey'e söyleyecek şey bulamıyorum önce Allah sonra Adnan Bey'e borçluyum kızımın rahatsızlığını, sağlığını, herşeyini yani Allah hepsinden razı olsun inşaAllah. Başka diyecek bir şeyim yok. Çok çok hepsini çok seviyorum. Hepsi çok efendi çocuklar. Hepsine çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun hepsinden.

Bayan 40:

Kardeşim 14-15 yıldır arkadaşlarıyla birlikte. Onlarla birlikte olmaktan mutlu. Sesini duyduğum zaman sesinden aldığım huzur, sağlığı, karşılıklı görüştüğümüz zaman yüzündeki gülümseme, onun adına benim de rahat olmamı sağlıyor. En önemlisi benim için onun arkadaşlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluk. İstediğimiz zaman görüşüyoruz, zamanın elverdiği ölçüde. Karşılıklı ziyaretlerimizde kız arkadaşlarla, erkek arkadaşlarla tanıştığımda belli kalitede insanlarla görüşmüş olmaktan dolayı da mutluyum. Efendi, temiz ahlaklı, saygılı, güzel insanların içinde olmak insanı sevindiriyor. Geçtiğimiz günlerde bir konferansa katıldım. Orada ailelerin de olması ve herkesin huzurlu olması benim de bu konudaki düşüncelerimi desteklediği için mutlu oldum. Başta da söylediğim gibi kardeşimden de yola çıkarak yanlarında gördüğüm kız ve erkek arkadaşların sağlıklı olmaları hoşuma gidiyor. Böyle bir ortam içinde kardeşimin bulunması kararına saygı duyuyorum. İnsan gördüğünü anlatır. Ben de bu süre içinde gördüklerimi anlatıyorum. Bu gördüklerim de onların huzur konusunda en başta gördüğüm standardı her zaman kardeşimde ve birlikte olduğu yakın arkadaşlarında gördüm. Onun için ben bu basının haberlerine ve yönlendirmesine ve haberleri değerlendirme konusuna inanmıyorum. Ve halkı yönlendirme biçimlerinden dolayı da kınıyorum.

Bayan 41:

Oğlumla ilişkilerim fevkalade. Hiçbir zaman bozulmadı, senelerdir aynı devam etmekte. Ailesine düşkün bir çocuktur. Hepimizin gözünün bebeğidir. Hastalık sağlık, iyi günler, kötü günler, bayram, seyran, doğum günlerinde her zaman beraberizdir. Yalnız bayramlarda yılbaşlarında doğum günlerinde gelmez, canı istediği zaman, bizi özlediği zaman gelir. Onun ayrı olmasından dolayı hiçbir şikayetimiz yok. Bu yaşa gelmiş bir çocuk da neticede tabi ki ayrı yaşayacaktır. Arkadaşlarının da bir kısmını tanıyorum. Onlar da çok efendi, çok beyefendi çocuklardır. Zaten bizim çocuklarımızdan hiçbir ziyaretimiz yok. Daima ellerimizi öperler, saygı gösterirler. Zaman zaman evimize çaya gelirler, yemeğe gelirler. Teyzeciğimsiz konuşmazlar, hiçbir şikayetimiz yok. Eğer son zamanlarda dinlediğim başka ailelerin evlatlarıyla ilişkisinden şikayetleri var, bunları duyduk, gördük. Ben diyorum ki, tabi kendi bilecekleri iş ama bütün hadise anne babadan kaynaklanmaktadır. Eğer yakın olsalardı, oğullarının bizim gibi arkasında olsalardı, bu şekilde olmayacaktı. Vakıf çalışmaları gayet güzel gidiyor. Bunlar zaten vatanını, milletini seven çocuklar. Hayırlı şeyler yapıyorlar, faydalı işler yapıyorlar. Konferanslar veriyorlar, biz de zaman zaman gidiyoruz. En son gittiğim konferans yakın tarihte oldu. Tekrar olsa, tekrar giderim. Oğlumun arkasındayım. Çok seviyoruz. O da bizi çok seviyor.

Bayan 42:

Allah Adnan Bey’den razı olsun. Yani şimdiye kadar böyle çocuklar yetiştirmesi, vatanına, milletine, devletine böyle ahlaklı çocuklar yetiştirdiği için ben çok çok teşekkür ediyorum. O kadar minnet borcum var ki. Bunları nasıl ödeyeceğimi bilemiyorum. Bizler, yani dinimizi çocuklarımızdan öğreniyoruz. Düşünün yani biz onlara öğreteceğimize, biz onlardan öğrendik. Anneciğim şöyle yap, anneciğim böyle yap. Allah razı olsun Adnan Bey’in kitapları vesile oldu, süper şeyler öğrendik. Adnan Bey’le görüştük. Çok çok sevdim, kardeşim gibi, bu kadar olur ancak. Çocuğumun bir rahatsızlık dönemi oldu, anında bütün doktorlar, kardeşleri, ablaları, arkadaşları herkes aynı anda, bütün koşuşturma ve Allah bin kere razı olsun. Özel uçaklarla Ankara'ya gidiliyor, en güzel doktorlar bulunuyor ve Allah'ın tabii takdiri sonra Adnan Bey’in vesilesi ile çocuğum kurtuldu. Yani söyleyecek birşey bulamıyorum Adnan Bey’e. Biz çok çok memnunuz, çocuklarımızdan da çok memnunuz. Hepsi çok iyi çocuklar, pırlanta gibi, terbiyeli. Yani bilemiyorum, bunlara nasıl böyle bir şeyler söyleniyor. Üç beş anne ile yani Allah yardımcısı olsun o annelerin başka diyecek birşeyim yok.

Beyefendi 1:

Saygıdeğer dostlar, BAV'ın üyeleri olarak çocuklarımın, iki tane çocuğumun bu camia içerisinde bulunmasından öncelikle ve özellikle son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Ayrıca bir eğitimci olarak Bilim Araştırma Vakfı'nın yapmış olduğu çalışmaları zevkle ve ısrarla takip ediyorum, son derece başarılı son derece mükemmel çalışmalar içerisinde olduğunu görüyorum, hatta hatta onlarla ilgili onlara elimden ne gelirse her türlü yardımı da yapmaya çalışıyorum. Bir eğitimci olarak en çok dikkatimi çeken bir konu Darwin teorisinin adeta çökertilmesi, maymunlar zincirinin son halkası insanların olabileceği mantıksız ve düşüncesiz konuşmaların ortadan kaldırıldığını çökertildiğini zevkle seyrediyoruz ve görüyoruz. Bunun içinde özellikle ve öncelikle Adnan Bey'e son derece teşekkür ediyoruz, çünkü Bilim Araştırma Vakfı'nın fahri üyesi olması ve ayrıca bu görevde bu vakıfta hizmet etmiş, görev almış, bütün kardeşlerimizin çocuklarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarının devamını ve yılmadan usanmadan devam etmelerini istiyoruz. Vatanına milletine bağlı, Allah korkusunu vicdanından eksik etmeyen, birbirlerine son derece saygılı, bu pırıl pırıl insanların tamamını bazı ailelerin kendi aralarında yapmış oldukları küçük özel meselelerin tamamına atfedilmesi de son derece üzücü, son derece esef verici bir olaydı. Ben bunu burada belirtirken ısrarla şunu söylüyorum, biz çocuklarımızı çok seviyoruz. İki çocuğumda bu vakıf üyesi, bu camianın üyesi. Bu çocuklarımızın sonuna kadar arkasındayız. Onların her türlü istek ve dilekleri bizim için onlar kadar önemlidir. Bu bakımdan Allah'ını, Peygamberi'ni, inancını, ruhundan eksik etmeyen, onlarla her cümlelerinde Allah'ın kelamını ağızlarından eksik etmeyen bu insanlara dil uzatanların, iftira atanların dilleri bir gün yanacaktır. Ben bunu burada özellikle özellikle belirtiyorum. Bu bakımdan vatanına, milletine bağlı, milliyetçi duygular içerisinde Allah'ına bağlı, insanlarına bağlı, birbirlerini sayan seven bu insanların, bir arada olması bizim inancımızı, gücümüzü bir kat daha arttırmaktadır. Bir önemli şey daha belirtmek istiyorum. Benim en çok sevdiğim şeylerden bir tanesi de kızlarımızın son derece mazbut hanımefendi, haza hanımefendi kıyafetler içerisinde olması, vücudunu teşhir etmeyen, dikkat çekmeyen, tam bir müslüman kadının kıyafeti içerisinde olması ve birbirlerine son derece bağlı insanlar olarak yaşamaları da, benim en çok mutlu olduğum olaylardan ve düşüncelerden bir tanesidir. Otuz yaşına gelmiş, otuzbeş yaşına gelmiş bir delikanlıyı siz nasıl olur da hipnotize etmiş veya birilerinin etkisinde kalmış diye düşünebiliriz. Bu insanlar zaten özgürlüğünü kazanmış, belli üniversitelerden, belli okullardan mezun olmuş, en az bir iki dil bilen, bu pırıl pırıl gençlerin nasıl hareket edeceklerini, nasıl yaşayacaklarını, en az kendileri kadar diğer arkadaşlarıyla birlikte yaşama imkanı sağlayacaklardır. O bakımdan bu tip şeylere biz kesinlikle inanmıyoruz. Ne mutlu ki Allah sevgisini içinde taşıyan, ne mutlu ki Allah, Kuran ölçüleri içerisinde yaşamlarını devam ettiren bu gençlere, adeta gıpta ile bakıyoruz. Ne mutlu ki iki çocuğum da benim bu camia içerisinde bu grup içerisinde bulunmuş olmasından büyük kıvanç duyuyorum, büyük mutluluk duyuyorum. Allah'ın selamı üzerinize olsun, mutluluğunuz daim olsun, yılmadan usanmadan çalışmamıza bu inanç doğrultusunda hareket etmemize devam edelim diyorum, beni dinleme nezaketinde bulunduğunuz için hepinize sonsuz teşekkkürler ediyorum. Sağolun diyorum.

Beyefendi 2:

Burada bulunan herkese saygılarımı sunuyorum. Çok kıymetli dostumun şu ana kadar söylediklerinin hepsine iştirak ediyorum. Tamamen doğru şeyleri söyledi, ben de aynı şeylere katılıyorum ve oğlumun bu cemiyet içerisinde bu camia içerisinde bulunmasından çok büyük mutluluk duyuyorum. Yok bu çocuklar annesiyle babasıyla görüşmüyormuş, falanmış filanmış, bunların hepsi yalan. Benim çocuğum her zaman arıyor, her zaman uğruyor. Gerek Adapazarı olsun gerek Yalova olsun her zaman konuşuyoruz. Her zaman bir aradayız. Böyle birşeyin içerisinde bulunduğu için çok mazbut bir hayatı var ve bu gençlerin hepsi Türkiye’de en iyi üniversitelerden mezun olmuşlar, çok güzel işler yapıyorlar. Hem işlerinde muvaffakiyetleri var hem ahlaki değerleri çok yüksek. Bunun için çok mutluyum. Böyle bir cemiyet içerisinde olduğu için de gerçekten çocuğumla iftihar ediyorum, saygılar sunuyorum.

Beyefendi 3:

Benim kızım bu Bilim Araştırma Vakfı'na girmeden önce mankenlik yapıyordu, filim çeviriyordu, Bilim Araştırma Vakfı arkadaşlarıyla birlikte olmaya başladı ve birçok şeyi değişti. Yaşam biçimi değişti, dine bağlılığı arttı. Kendisiyle görüştüğümüz zaman ve Bilim Araştırma Vakfı'ndaki birçok kimseyle temas kurduğumda ve aile içine girdiğimde, toplantılara katıldığımda, kızımın durumunun çok çok iyi oluduğunu ve bilinçli bir şekilde bu kardeşlik içerisinde yaşamaya başladığını ve çok mutlu olduğunu gözlemledim ve bu gözlemlememin içerisinde ben de bu Bilim Araştırma Vakfı'na çok çok sıcak baktım ve şu anda ilişkilerimiz kızımla o kadar çok iyi ki, inanın samimi konuşuyorum, burada olmasından o kadar mutluluk duydum ki, o kadar mutluluk duydum ki, inanın kendim dahi bu toplantılara sık sık gelmek arzusunu duydum ve zaman içerisinde bu toplantılara katılıyorum. İsteyerek, bilerek arzu ederek. Bilhassa Adnan Bey'i çok merak etmiştim, kendisinden randevu aldım iki sefer kendisiyle görüştüm. Onunla da görüşmekten çok mutluluk duydum ve ondan birçok şey edindim. Kızımın çok emniyetli bir yerde, nezih bir toplantı içerisinde, etik bir grup içerisinde olduğunu ve arkadaşlarıyla çok güzel diyalog kurduğunu, yardımlaşma, birbirlerine o kadar güzel yardımlaşma yapıyorlar ki birinin hasta olması diğerini üzdüğünü gördüm ve birbirlerine o kadar güzel yardım yapıyor ki, ben bundan mutluluk duydum. Ben de bu arada ameliyat geçirmiştim, bu topluluktan birçok kimse beni ziyarete geldi, geçmiş olsun dediler. Hatta doktor arkadaşlar geldiler, isteğin bir arzum isteğimi sordular. Yani çok memnun oldum. İnanın ben kızımın burada olmasından gurur duyuyorum. İnşaAllah devam eder, bu topluluktan ayrılmaz ve mutluluğu devam eder. Ben bu Bilim Araştırma Vakfı'nın misyonunu öğrendim. Misyonu, insanları birbirine yaklaştırmak, kardeş gibi geçinmelerini sağlamak, daha mutlu bir yaşam, dinimizi yaşamalarını sağlamak ve aynı zamanda birbirleriyle kurduğu bu diyaloğu topluma yaymak misyonunu üstlenmişler görüyorum ve esas iddiaları da bu Darwin teorisini yok etmek, Allah'ın bu insanlara bahşettiği, tüm dünyaya bahşettiği güzellikleri, yaşam biçimini tesadüfi olmadığını, Allah'ın bağışlaması ile Allah'ın yaratmasıyla herşeyin zuhur ettiğini, Darwin teorisinin tamamıyla bir uydurma bir teori olduğunu, bu misyonu üstlenmişler ve bunu Müslüman olsun, hiristiyan olsun tüm insanlara yaymak istiyorlar ve zaman zaman da bunun için bir toplantılar yapıyorlar. Heryere geziyorlar, kitaplar yayınlıyorlar. Bütün amaçları insanları bir kardeşliğe, dini bütünlüğe, iyi bir dindar olmaya, müslümanlığın iyi ahlakta yaşaması sağlamaya gönül vermişler. Bu misyonu kendilerine yüklenmişler ve bunun mücadelesini yapıyorlar. Ben de kendisinden memnunum, Bilim Araştırma Vakfı mensuplarından da memnunum. Çok güzel bir etik bir topluluk. Her zaman için aranızda olmak istiyorum. Yani yanlış bazı şeyler sağdan soldan duyduğumuz oluyor. Ama bu gerçek değil, tamamiyle basından veya ne bileyim bu topluluğu tanımayan insanlar tarafından uydurulmuş, yanlış şeyler olarak telakki ediyorum, çünkü bu toplulukta olduğum sürece ben hiçbir kötü şey görmedim.

Beyefendi 4:

Benim altı çocuğum var. Altı çocuğum da bu Bilim Araştırma Vakfı'nın içinde. Bunların dört tanesi erkek, iki tanesi de kız ve kimler şikayetçi oluyorsa gelsin müracat etsin. bunlardan hiç şikayet edilecek bir durumları yok. Ben kızlarımla, oğlan çocuklarımla, iki tane gelinimle onur duyuyorum. Ben geçliğimde 68 kuşağındaydım, memleketi kurtarmak için ihracat dedim ama bunlar dinini kurtarmak, memlekette iyi yaşamak için bu yolu tercih ettiler. Bunlara ben saygı duyuyorum, çocuklarımla gurur duyuyorum. Bunlar hem dünyayı hem de ahireti kazanıyorlar, diyeceklerim bu kadar teşekkür ederim.

Beyefendi 5:

1936 doğumlu, 71 yaşındayım. Bu aralarda 2 tane kolon ameliyatı geçirdim. En sonuncusundan da kemoterapi  alıyorum şu anda. Kızım her zaman bizi hatırlar, gelir, halimizi, hatırımızı sorar. Kızımızdan çok memnunuz. O da, kendi arkadaşlarından ve  işyerinden çok memnun olduğunu biliyoruz, devamlı söyler bize. Kızım her zaman yanımıza gelir. İstediğimiz zaman telefonla konuşuruz, halimizi hatırımızı sorar ve çok memnunuz. Herhangi birşey de görmedik. Çok iyi, arkadaşları da iyidir. Arkadaşlarıyla devamlı gelir. Onları da gördük, tanıdık. Onlar da çok hanımefendi ve beyefendi kişiler. Bilhassa ameliyat olmam sıralarında bana çok faydaları oldu. Getirdiler, götürdüler, koşturdular benim için. Allah razı olsun hepsinden. O bakımdan herkese, herşeye teşekkür ederim.

Beyefendi 6:

Benim oğlum ve kızım 15 sene evvel Bilim Araştırma Vakfının üyesi oldular. Arkadaşları sayesinde. O günden beri bu vakıfta faaliyet gösteriyorlar ve son derece hayatlarından memnunlar, mutlular böyle bir vakfa girdikleri için. Çok çok kıymetli, çok çok değerli arkadaşlar edindiler. Arkadaşlarının büyük bir çoğunluğunu ben de tanıyorum. Hepsi hakikaten birbirlerinden son derece değerli ve pırıl pırıl gençler. Kızım da oğlum da ayrı evlerde, bizden ayrı evlerde yaşıyorlar. Fakat kendileriyle her zaman irtibattayız. İstediğimiz zaman telefonda görüşüyoruz, sık sık uğrarlar. Bazı annelerin televizyonda ya da medyada, yazılı basında iddialarını okuyorum. Yok kızlarını göstermiyorlarmış, yok baskı kuruyorlarmış, yok beyinleri yıkanmış gibi. Bunların hiç birini ben çocuklarımda ve arkadaşlarında özellikle belirteyim görmedim. Hiç bir zaman da öyle bir şey olduğunu da zannetmiyorum. Bunlar tamamen bana yalan gibi geliyor. Adnan bey çocuklarımın başında, vakfın başında olduğu için kendileriyle son derece ilgili, kendilerini son derece olumlu yönde yönlendirdiğine şahidim. Her türlü problemlerine yardımcı oluyor. Gerekirse ailelerine de yardım ettiğini duydum. Benim çocuklarım şu anda son derece mutlular. Hayatlarını da çok çok iyi bir şekilde idame ettiriyorlar. Hiç bir hayatlarında hiç bir kısıtlama olduğunu zannetmiyorum. Haliyle ayrı evlerde yaşadığımız için tabi ki her gün görüşme şansımız yok ama her gün telefonda konuşuyoruz. Hafta da bir, on beş günde bir gelirler, otururlar, yemek yeriz. Yani çok iyi yerlerde oturduklarını biliyorum. Yani dört dörtlük bir hayat yaşıyorlar. Hiç bir baskı hiç bir tesir altında kalmadan iddia edildiği gibi ve ben böyle bir vakfa üye oldukları için ve bu kadar güzel bir hayat yaşadıkları için, son derece kıymetli arkadaşları olduğu için de çok mutluyum. Yani belki de ben bu gün yaşadıkları hayatı kendi imkanlarımla onlara sağlayamazdım ve tahmin ediyorum onlar da tek başlarına bu imkanlara kavuşamazlardı. Bu gün oğlum 35 yaşında, kızım 31 yaşında. Arkadaşları da hep akran sayılır, içlerinde bazı büyükleri, biraz daha küçükleri de var ama hepsi çoğu kendi işlerini kurdular. Bir kısmı da başka yerlerde, çok çok iyi yerlerde çalıştıklarını biliyorum. Çok güzel paralar kazanıyorlar. Hiç bir kötü alışkanlıkları olmadığını biliyorum. Ne sigara içerler ne içki içerler ne kötü yerlere giderler. Hiç hiç bir kötü alışkanlıkları yok hatta dinlerine son derece bağlılar. Namazlarını kılarlar, oruçlarını hiç kaçırmazlar. Her türlü Müslümanlığın şartlarını, gerektiği gibi Müslümanlığı yaşarlar ne bir fazlalıkları vardır. Aynı zamanda çocuklarımı biliyorum arkadaşları da aynı şekilde gene tekrar edeyim. Vatanını, milletini çok seven insanlar son derece Türkiye’ye bağlı kişiler Türkiye için ellerinden gelen her şeyi en iyisini yapmaya da bir taraftan uğraşıyorlar. Şunu söyleyeyim ki bu çocukların beyinlerinin yıkandığı iddia ediliyor. Hepsi bunların üniversite mezunu, çok iyi okullarda okumuş kişiler, yaşları 35’e gelmiş. Bu yaşta, bu kültürü almış, bu eğitimi almış, dört dörtlük insanların beynini yıkamak bence son derece saçma. Bu kadar insanı hipnoz ederek de baskı altında tutmak yani komik ötesi tuhaf bir olay. Yani böyle bir şey olamaz inanmıyorum. Ama hepsi, kendi aklı başında, kendi iradeleriyle kendi bilinçleriyle hareket ediyorlar. En ufak bir baskı bunların üzerinde tesiri olacağını ben hiç bir zaman zannetmiyorum ve zannetmeyeceğim de. Olmaz.

Beyefendi 7:

Ben yeğenimin davranışlarından, efendime söyleyeyim yaşayış şeklinden, çalışmasından ve bu gruptaki arkadaşlarından son derece memnunum, hiçbir yanlışlık görmedim. Dinine bağlılığı, işine bağlılığı, arkadaşlarına sevgisi saygısı, arkadaşlarının birbirlerine saygılı sevgili davranışları, dolayısıyla insanları cezbeden şeyler. Keşke herkesin çocuğu da böyle bir şekilde yetişse diye düşünüyorum. Kendi çocuğum böyle. Benim torunuma da istedim ama tabiî ki annesiyle babasının fikirleri önemli. Benim düşüncelerim bu, gördüklerimle, yeğenimle yaşadıklarımla ilgili. Ailesine bağlıdır, bize bağlıdır, saygısı sevgisi dürüstlüğü. Şimdi tabiî ki basındaki ve çeşitli şekilde yapılan konuşmalardan biz de şikayetçiyiz. Aslı ve esası olmayan şeyleri söylüyorlar. Bizim gördüklerimizin yaşadıklarımızın dışında olan davranışlar. Onun için bize ters geldi ve bundan üzüntü duyduk doğrusunu isterseniz. Yoksa bizim ailemizde çocuklarımızda böyle bir davranış bozukluğu görmedik. Biz mutluyuz.

Beyefendi 8:

Bilim Araştırma Vakfı’nın çalışmaları hem ilime, hem bilime hem de inançlara hizmet etmektedir. Darwin Teorisi denilen saçma sapan bir teoriyi çürütmüş, gerçekleri ortaya koymuş, insanlığa hizmet etmiş bir vakıftır. Kızımın bu vakıfta çalışmış olması bana onur vermektedir. Kendisini ben canı gönülden kutluyorum. Her zaman beni bu çalışmalardan haberdar ediyor, toplantılarına davet ediyorlar, gidiyorum, yakınen bu çalışmalarını izlemek ve ben de geniş bu bilgimi, kültürümü genişletmek şansına sahip olmaktayım. Kendisine teşekkür ediyorum. Bilim Araştırma Vakfı’nı da bilime, insanlığa, ilime hizmetlerinden dolayı kendilerini canı gönülden kutluyorum.

Bu vakıfta çalışan kızımın arkadaşlarını yakından tanıma fırsatını da  buldum. Kendileri Atatürkçü düşünceye, Atatürkçü zihniyete inançlarıyla birlikte bağlı, kültürlü, dünya görüşleri geniş olan çocuklardır. Ben hepsini Bilim Araştırma Vakfı’nın bünyesinde toplanmış olmalarından dolayı kutluyorum.

Beyefendi 9:

Atatürkçü, milliyetçi kızlarım var. Onları yetiştiren Adnan Bey’e çok teşekkür ederim.

Beyefendi 10:

Güzel ahlaklı, keşke Türkiye’nin gençleri hep böyle olsa. Adnan Bey gibi çok insanlar yetişse Türkiye’de. Fevkalade olur. Türkiyemiz bunun yüz misli daha iyi olur.  Görüyoruz televizyonlarda ahlaksızlıkların nerelere kadar gittiğini. Bizim çocuklarımız fevkalade, bunlardan çok uzak ve çok temiz tam bir Türk çocuğu gibi, tam bir vatanperver çocuk gibi büyüyorlar, günlerini geçiriyorlar, idame ettiriyorlar, harika.
Bayan: 10 tane çocuğum olsa, onu da hep beraber arkadaşlarla çalışsın, gitsin Allah razı olsun.
Beyefendi 10: Tabi tabi insan ister. Bütün çocukların, Türk çocuklarının orada Adnan Bey’in şeyinde olmasını isterim.

Beyefendi 11:

Ben Adnan Oktar Bey'i görebildiğim kadarıyla çok iyi bir insan. Atatürkçü, şerefli, vatanperver, vatanına sahip çıkan, yanındaki arkadaşlarıyla da iyi bir iletişim kuran, onları iyi yöneten, arkadaşlarıyla beraber iyi geçinen, şerefli, namuslu bir insan. Bu vesileyle ben çok beğeniyorum Adnan Oktar Bey'i. Görebildiğim kadarıyla fevkalade bir insan. Vatanperver, Atatürkçüdür bir kere Adnan Bey, çok vatanına sahip bir insan. Ve dinini de çok güzel bir şekilde, Atatürkçü dindar, o şekilde yönlendiriyor dinini de. Öyle başka, gerici, yobaz insanların yaptığı gibi bir din tatbikatı da yoktur onda. Atatürkçü düşünceye sahip bir insan... Hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepsinden.

 

 
Ana Sayfa - Arkadaşına Gönder - E-mail